بنظرتون پزشکان هم مثل مهندسی باید دنبال رفتن به آمریکا باشند؟

به نظرتون مهاجرت به آمریکا به عنوان پزشک خیلی بیشتر نسبت به ایران به سواد و توانایی من اضافه میکنه؟، تو حیطه های تخصص مث جراحی ها بین خوندن تو ایران و رفتن اگه امکان رفتن باشه کدوم بهترین راهه؟

رشته های فنی مهندسی در آمریکا پذیرش خوبی برای نخبگان ایرانی دارن ولی پزشکی زیاد ندیدیم و نشنیدیم

ارسال دیدگاه

شرایط شما از نظر علمی و درامدی تغییر چندانی نخواهد کرد و پروسه هم به اسونی مهندسی ها نیس که فقط به یک سری کاغذ بازی و ای میل زدن نیاز باشه و برای پزشک ها سالها طول میکشه!
بچه های پزشکی تب و تاب رفتن به خارج رو مث بچه های مهندسی ندارن که منطقی هم هست.
پزشکانی که میرن هدفشون صرفا پزشکی نیس، بلکه دلایل دیگه ای مث اوضاع  ایران و …. اونها رو به اون سو میبره. و اکثر پزشک ها هم که میرن رسما پزشکی رو رها می کنن و اونجا به کارهای دیگه ای مشغول میشن. اقلیتی هستن که وارد سیستم پزشکی میشن اونجا.

اگر دوستان نظر دیگه ای دارن لطف کنن بفرمایند!!

دکتر پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۳/۳۰.
ارسال دیدگاه

برتری آمریکا از نظر علمی  در تمام زمینه ها غیر قابل انکاره، یه دوره فلوشیپ هم خوبه ولی هیچ وقت جای یه دوره کامل درسی رو نمی گیره. از طرفی مهاجرت سختی های خاص خودش رو داره که اگه آدم خودش رو آماده نکرده باشه ممکنه تحملش تموم شه و از اینجا مونده و از اونجا رونده بشه. البته اینم بگم که کلی از افرادی که می گن ما حتما بر می گردیم با دیدن شرایط اونجا دو هوا می شن و فکر برگشتن توشون کمرنگ می شه.

از اونورشم خیلی از دوستای من که ده ها مقاله دادن و تمام امتحانات پشت سر گذاشتن و کلی دوره observe رفتن تو امریکا و حتی گرین کارتم داشتن بازم نتوستن تو رشته های تاپ مخصوصا جراحی اونجا  وارد بشن

تازه وارد پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۳/۳۰.
ارسال دیدگاه

شما میتونید دوره های فلوشیپ برید خاج ، پزشکان دوره های فلوشیپی دارند که مهندسی ها ندارند.

ولی فک نکنم کمکی به اقامت گرفتن بکنه ، اگر فکر اقامت از طریق تحصیلی البته

تازه وارد پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۳/۳۰.
ارسال دیدگاه

پاسخ شما

با ارسال پاسخ شما با تمامی سیاست حفظ حریم خصوصی و قوانین و مقررات موافقت میکنید