RE: قانون آموزش مداوم و امتیاز بازآموزی دندانپزشکان

سلام در این شرایط کرونایی راهکارها براکسب امتیاز بازآموزی پزشکی یا دندانپزشکی چی میتونه باشه؟ مواردی از تبلیغات خرید و فروش امتیاز مداوم در گوشه کنار دیده میشه که صحت و سقم این قبیل اقدامات هم مشخص نیست

sareh تازه وارد پرسیده در ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ در بازارکار دندانپزشکي.
ارسال دیدگاه
3 پاسخ ها

مث اینکه امسال و استثنا قائل شدن گفتن نمیخاد،

مصاحبه امروز معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکیه:

با توجه به همه‌گیری بیماری کووید۱۹ در کشور اظهار کرد: از آنجا که امکان حضور در همایش‌ها و برنامه‌های بازآموزی به صورت حضوری وجود ندارد و سال آینده نیز همکاران باید پروانه‌های طبابت خود را تمدید کنند؛ یکی از دل‌نگرانی‌های موجود این بود که پروانه‌ها تمدید نشود یا همکاران نتوانند امتیاز بازآموزی لازم را کسب کنند.

دکتر علیرضا سلیمی به دو مکانیسم برای رفع این مشکل و کاستن از دل‌نگرانی‌های جامعه پزشکی اشاره کرد و افزود: با طراحی و اجرای برنامه‌های مجازی همکاران می‌توانند ضمن به‌روز کردن اطلاعات خود، امتیاز لازم را کسب نمایند که با رایزنی‌های انجام شده قوانین نیز در این زمینه تسهیل شد و اعضای نظام پزشکی می‌توانند تمامی امتیاز خود را با شرکت در وبینارهای مجازی تامین کنند.

وی با اشاره به این مهم که احتمال می‌دادیم شاید تعداد وبینارها و برنامه‌های مجازی کافی نبوده و سقف امتیازات بالا نباشد؛ ادامه داد : با رایزنی‌هایی که با وزارت بهداشت انجام دادیم این مجوز را اخذ نمودیم که برای سال ۹۹ نیاز به امتیاز بازآموزی نباشد اما همکاران در سال آینده به ازای ۶ سال؛ در واقع ۱۵۰ امتیاز را ارائه دهند.

دکتر سلیمی تصریح کرد: این بدان مفهوم است که اگر کسی امتیاز ۵ ساله‌اش کامل باشد؛ پروانه طبابت خود را دریافت می کند و اگر کسی کمبود امتیاز دارد لازم نیست نگران باشد؛ چون پروانه به او داده می‌شود ولی سال آینده باید این کمبود امتیاز را جبران کند و این امر بخشی از مشکلات و دل‌نگرانی همکاران را حل خواهد کرد.

کارشناس پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۴/۲۱.
ارسال دیدگاه

پاسخ شما

با ارسال پاسخ شما با تمامی سیاست حفظ حریم خصوصی و قوانین و مقررات موافقت میکنید