RE: تحصیل دندانپزشکی در آلمان

تحصل دندانپزشکی در آلمان و شرایط ورود و مهاجرت به آلمان برای دندانپزشکان به چه شکل هست؟

ارسال دیدگاه
2 پاسخ ها

کشور آلمان به دانشجویان دندان پزشکی و پزشکی لیستی از دانشگاه های برتر پیشنهاد می کند . در میان انها مدارس بزرگ , مانند مونیخ یا برلین وجود دارد , وحتی دانشگاه های کوچک تر , مانند گریفسوالد (GREIFSWALD ) و اسن ( ESSEN ) نیز وجود دارد . دانشگاه های قدیمی با تاریخچه طولانی , مانند هیدبرگ ( HEIDBERG ) و گاتینگن ( GOTTINGEN ) نیز, و موسسات جدیدتر , مانند دوسلدولف ( DUSSELDORF) و رگنزبرگ ( REGENSBURG ) در این لیست جای گرفته اند . بدون شک تنوع فراوانی وجود دارد , که تمامی دانشگاه ها و مدارس ادامه تحصیل تا مقاطع عالی و بالا , را ارائه می دهند . تمامی ۳۵ دانشگاه موجود در آلمان , رشته پزشکی را ارائه می دهند ؛ از ان تعداد , ۳۰ دانشگاه دارای مدارس دندان پزشکی نیز می باشند .

 تحصیل در رشته پزشکی به زمانی بیش از ۶ سال نیاز دارد . برنامه های تحصیلی پایه و اساسی , با تاکید بر علوم طبیعی ( فیزیک , شیمی , زیست شناشی ) و مهارت های پزشکی ( آناتومی , زیست شیمی و فیزیولوژی ) پس از ۴ ترم به پایان میرسد .

این مرحله از این رشته با یک امتحان پزشکی به پایان می رسد . در صورتی که با موفقیت این قسمت را تمام کنید , دانشجویان به رشته اصلی و بنیادین می روند که خود ۶ ترم را شامل میشود , تحصیل در هسته ی اصلی رشته پزشکی که شامل کنفرانس ها , سمینار ها و کارهای آزمایشگاهی می شود . این مدت با یک دوره ۴۸ هفته ای تمرین عملی در کلینیک یا بیمارستان همراه خواهد بود , که به عنوان ” تمرین سالیانه ” شناخته میشود . این دوره بر جراحی , پزشکی داخلی و نیز موضوعی که خود دانشجو انتخاب می کند , تاکید دارد . این دوره همانند دوره قبل با آزمون دوم پزشکی به پایان میرسد که در صورتی که فرد در این آزمون قبول شود به یک متخصص تبدیل می شود ؛ مانند دریافت تخصص در رشته چشم پزشکی , جراحی و نورولوژی . بر اساس تخصصی که فرد موفق به دریافت آن میشود , این دوره می تواند بین ۴ تا ۶ سال به طول انجامد و در انتها آزمونی از وی توسط انجمن پزشکی گرفته می شود .

در ادامه این دوره , یک دوره ۵ ترمه از تحصیلات کلینیکی ارائه می شود , که شامل کنفرانس , سمینار و تمرین های عملی می باشد . هدف از این دوره به میزان عالی رساندن اطلاعات پزشکی و مهارت های دندان پزشکی دانشجو می باشد . در صورتی دانشجو موفق به دریافت دیپلم می شود که بتواند در آزمون دوم دندان پزشکی شرکت کند و نمره قبولی را کسب کند .

در ادامه این دوره فرد مشغول به کسب تخصص خود می شود که شامل رشته های جراح عمومی , پزشک عمومی و اصطلاح دندان های کج و معوج در دندان پزشکی می شود . این دوره بعد از ۳ یا ۴ سال به پایان میرسد .
درصورتی که تصمیم گرفته اید یک رشته در دندان پزشکی یا پزشکی را پیگیری کنید – دارا بودن یا نبودن تمرین های تخصصی – تصمیم برای تحصیل در آلمان همیشه گزینه صحیح می باشد .

شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان دانشگاه ها

دانشگاه های برتر تحصیل پزشکی در آلمان شامل موارد زیر می شود :

  1.  دانشگاه هیدلبرگ ( HEIDELBERG )
  1.  دانشگاه گوئت ( GOETHE ) فرانکفورت آم
  1. . دانشگاه گوتینگن ( GOTTINGEN )
  1.  دانشگاه مونیخ ( MUNICH )
  1.  دانشگاه زو کولن ( ZU KOLN )
  1. دانشگاه پزشکی کاریت ( CHARITE )
  1. دانشگاه ام اچ هانوور ( MH HANNOVER )
  1.  دانشگاه بان ( BONN )
  1. دانشگاه لیپزیگ ( LEIPZIG )
  1.  دانشگاه فرزبرگ ( WURZBURG )

 

چه دلیلی وجود دارد که در آلمان در رشته پزشکی مشغول به تحصیل شویم ؟

  •  آلمان کشور پیشرو در زمینه مراقبت های سلامتی است .
  • سرزمین هنر و تجهیزات پیشرفته
  •  ارائه دهنده برنامه هایی به منظور پشتیبانی از دانشجویان جهانی
  •  آموزش اصول تحقیقاتی و مراقبت از بیمار
  • بسیاری از دکترها در پروژه های تحقیقاتی شرکت می کنند
  •  حدودا نیمی از تمام فارغ التحصیلان رشته پزشکی در بیمارستان ها مشغول به کار هستند
  •  روش درمانی جدید جنبه ها و شبیه سازی استفاده از عروسک
  •  سطح بالای استاندارد آموزشی با آزمایشات استانی که منجر به کیفیت بالا می شود
  •  کمبود تعداد دکترها در آلمان

شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان : در میان کشورهای پیشرفته است , این کشور پایین ترین هزینه را دارد . به جز سهمیه ترم و هزینه های اتحادیه دانشجویی , بسیاری از دانشگاه ها هزینه شهریه را تغییر نمی دهند . در حال حاضر هزینه در بسیاری از دانشگاه های دولتی حدود ۵۰۰ یورو می باشد . و شهریه در دانشگاه های خصوصی بسیار بیشتر از این مقدار می باشد . با این حال , کیفیت تحصیل در هر دو مدل دانشگاه در سطح بالایی قرار دارد .

هزینه زندگی در آلمان زیاد است . دانشجویان جهانی در طول دوره تحصیل , به حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ یورو نیاز دارند تا بتوانند هزینه های خود را پوشش دهند .

دانشجویان رشته پزشکی نیز , مانند سایر دانشجویان این اجازه را دارند که در شغل های پاره وقت مشغول به کار شوند تا بتوانند اندکی درامد برای خود داشته باشند . اگر چه , دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارند , برای هزینه های زندگی خود روی مشاغل پاره وقت حساب نمی کنند .

الزامات پذیرش و شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان

دانشجویانی که ۱۲ سال تحصیل در مدرسه را به پایان رسانده اند , باید ۱ سال در یک رشته آموزشی و آماده کننده شرکت کنند که به ” تحصیل در کالج ” معروف است , که الزامات ان در بسیاری از موارد داشتن مدرک B1 است , که باید در امتحانی به نام AUFNAHMEPRUFUNG شرکت کرد . طول دوره رشته آماده کننده ۱ سال است و با شرکت در آزمونی معروف به آزمون ارزشیابی به پایان می رسد .
اگرچه الزامات اساسی برای ورود به رشته اساسی شامل موارد زیر نیز می شود :

  1.  نمرات عالی در مدرسه و داشتن مدرک و تاییدیه ( حداقل ۷۵ درصد )
  1.  نمرات عالی در ۱۰+۲ یا برابر با ان ( حداقل ۷۰ درصد )
  1.  مهارت در زبان آلمانی که مدارک خود را از دیوچ ( DEUTSCH ) یا گوت ( GOETHE ) با نمره B1 دریافت کرده باشند .

روند مهاجرت و شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان

 

  1.  یادگیری زبان آلمانی تا سطح B1 و قبول شدن در آزمون B1
  1.  ارائه مدرک B1 و سایر مدارکتان
  1. . به محض رسیدن نامه پذیرش , برای باز شدن حساب درخواست دهید
  1.  درصورتی که نامه ای از عدم پذیرش دریافت نکردید , پول مورد نیاز ۱ سال اقامت در المان را به حساب باز شده انتقال دهید .
  1.  برای دریافت ویزا درخواست دهید و به مدت ۶ تا ۸ هفته منتظر بمانید .
  1.  ویزا را دریافت کرده و شروع به برنامه ریزی سفر به آلمان کنید .

طول دوره

  • ۶ ماه زبان آلمانی
  • ۱ سال رشته پایه در آلمان
  • ۵ سال تحصیل در رشته پزشکی
  • ۱ سال دوره کارورزی در بیمارستان دولتی در آلمان
کارشناس پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۴/۰۴.
ارسال دیدگاه

پاسخ شما

با ارسال پاسخ شما با تمامی سیاست حفظ حریم خصوصی و قوانین و مقررات موافقت میکنید